Team G W L Pct
Stock City Cubs 2 2 0 1.000
Diving Ducks Wr. Neustadt 2 1 1 .500
Vienna Wanderers 2 1 1 .500
Traiskirchen Grasshoppers 2 0 2 .000
Vienna Metrostars 0 0 0 .000
Team G W L Pct
Hard Bulls 2 2 0 1.000
Athletics Attnang-Puchheim 2 2 0 1.000
BSC Kufstein Vikings 2 0 2 .000
Feldkirch Cardinals 2 0 2 .000
Dornbirn Indians 0 0 0 .000
Team G W L Pct
Crazy Chicklets Wr. Neustadt 0 0 0 .000
Pee Wees St. Pölten 0 0 0 .000
Sharx 0 0 0 .000
Vienna M-Stars 0 0 0 .000
Vienna Wanderers 0 0 0 .000
Witches Linz 0 0 0 .000
Team G W L Pct
Schwechat Blue Bats 2 2 0 1.000
Piratas del Caribe 2 2 0 1.000
Vienna Bucks 2 0 2 .000
Vienna Wanderers 2 2 0 2 .000
Rohrbach Crazy Geese 0 0 0 .000
Schremser Beers 0 0 0 .000
Vienna Mets 0 0 0 .000
Vienna Lawnmowers 0 0 0 .000
Team G W L Pct
SG Lions / Ducks 2 2 0 1.000
Vienna Wanderers Jugend 2 1 1 .500
Erd Baseball (HUN) 2 1 1 .500
SG Bucks / Grasshoppers 2 0 2 .000
Team G W L Pct
Diving Ducks Ponies 4 4 0 1.000
Budapest Reds 2 2 0 1.000
Vienna Wanderers Ponies 6 4 2 .667
Grasshoppers Ponies 8 0 8 .000
Team G W L Pct
SG Lions / Cubs 12 9 3 .750
Janossomorja Rascals (HUN) 12 9 3 .750
Vienna Wanderers Schüler 12 8 4 .667
Diving Ducks Schüler 4 2 2 .500
SG Little Giants / Firebirds 6 2 4 .333
Schwechat Blue Bats Schüler 2 2 0 2 .000
AIBC 2 0 2 .000
Grasshoppers Schüler 4 0 4 .000
Schwechat Blue Bats Schüler 14 4 10 .286
Team G W L Pct
SG Lions / Cubs 14 10 4 .714
Diving Ducks Kinder 6 4 2 .667
Schwechat Blue Bats Kinder 12 7 5 .583
Vienna Wanderers Kinder 12 7 5 .583
Janossomorja Rascals (HUN) 14 7 7 .500
Attnang-Puchheim Firebirds 2 1 1 .500
AIBC 4 0 4 .000
Grasshoppers Kinder 8 0 8 .000
Carinthian Blue Devils 0 0 0 .000
Date Away HomeField
29.4. 13:00 Vienna Wanderers Vienna Metrostars Sportzentrum Spenadlwiese, Wien
29.4. 15:30 Vienna Wanderers Vienna Metrostars Sportzentrum Spenadlwiese, Wien

#NameJahrgangPositionThrow/BatNat
69 Adamer Agnes 1988 OF R/R AUT
24 Ben Fattoum Rania 2001 OF R/R AUT
11 Bettstein Olivia 1995 OF, P R/R AUT
12 De Rouin Sophie 2002 IF, P R/R AUT
9 Diem Julia 1995 IF, OF R/R AUT
2 Du Toit Lauren 1993 IF R/R AUT
37 Chelsea Gallo 1989 IF, P R/R USA
28 Gantner Matilda 2000 IF, C R/L AUT
17 Gonzalez Gabriella 1993 IF, P R/R USA
  Györi Esther 2004 IF, OF R/R AUT
  Jafarmadar Kimya 2002 IF, OF R/R AUT
34 Karner Lea 2002 OF, C R/R FRA
13 Köllisch Sophie 1994 IF, OF R/R AUT
22 Lucic Marija 1996 OF R/R AUT
5 Meriaux Caroline 1985 OF, C R/R AUT
  Navarro Paloma   OF L/L  
7 Orlovits-Zaidan Denise 1987 IF, P R/R AUT
38 Riviere Camille 2002 OF R/R AUT
92 Sandoval-Garcia Nathalie 1988 OF R/R GTM
50 Utzig Beate 1981 OF R/R AUT
23 Vanas Stephanie 1995 IF R/R AUT
25 Zimmerle Celine 1999 IF, OF L/L AUT